


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.5 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 300 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Power Dissipation | 1 W |
| Max Collector Current | 2 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 25 V |
| Transition Frequency | 300 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 25 V |
| Max Breakdown Voltage | 25 V |
| Gain Bandwidth Product | 300 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 30 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 400 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
